BLAKSTIENŲ PRIAUGINIMO MEISTRO PORTFOLIO

Portfolio – tai rinkinys nuotraukų, kuriomis mes reklamuojame savo darbus. Nuotraukos – tai prekių ir paslaugų pardavimų socialiniuose tinkluose – varomoji jėga. Portfolio – tai visų meistrų, kurie teikia paslaugą, galvos skausmas. Tiesa viena – nuotraukos turi sudominti klientą ir parduoti mūsų siūlomą prekę. Socialiniuose tinkluose klientės mus atranda ir renkasi būtent pagal nuotraukas. Gražiomis nuotraukomis mes galime pritraukti daugiau klienčių, ir atvirkščiai, – jei mūsų nuotraukos bus nekokybiškos, mes galime naujų klienčių ir nesulaukti. Meistrė gali būti tobulai atlikusi savo darbą, bet jei jis bus nufotografuotas nekokybiškai, darbas nebeatrodys toks gražus, koks yra tikrovėje. Nuotraukos – labai aktuali šių dienų tema tarp blakstienų priauginimo meistrių, nes mums svarbu, kad mūsų profesionaliai atlikti darbai gražiai atrodytų ir nuotraukose. Todėl mes norime išmokti taisyklingai fotografuoti. Siūlome keletą patarimų, kurie padės ne tik teisingai fotografuoti, bet ir apdororoti nuotraukas tam tikromis programėlėmis.

  • Visų pirma mums reikalingas fotoaparatas arba telefonas su kokybiška kamera. Telefonas mums bus patogus ir tuo, jog nufotografavusios klientę, galėsime iš karto nuotrauką apdoroti ir įkelti bei reklamuoti socialiniuose tinkluose.
  • Papuošiame savo klientę ar modelį priaugintomis blakstienomis. Kadangi mūsų darbe mums svarbu išreikšti klientės akis, dažniausiai nuotrauką darome portretinę arba pusiau portretinę. Klientę galime fotografuoti tiek atmerktomis, tiek užmerktomis akimis.
  • Būtinai nuvalome fotoaparato objektyvą arba telefono kamerą. Kamera fotografavimo metu turi būti švari.
  • Įjungiame maksimalų ekrano ryškumą, kad matytume visus niuansus ir laiku sureaguotume, jei reikėtų kažką pakoreguoti.
  • Sureguliuojame patalpos apšvietimą. Kai išmoksime teisingai matyti ir suprasti šviesą, mes išmoksime fotografuoti gražiai. Šviesa turi siekti 4000 – 5000 kelvinų, nes ši šviesos temperatūra yra priimtiniausia žmogaus akiai ir atitinka dienos šviesą. Apšvietimą suderinkime taip, kad klientė būtų apšviesta iš abiejų šonų. Nedarykime nuotraukų prieblandoje ir venkime šešėlių, kurie gali sudarkyti bendrą vaizdą. Šviesa turi apimti visą veidą ir virš veido esančią sritį. Stenkimės nenaudoti blykstės, nes nuotraukose ji sunaikina blakstienų apimtį. Galima naudoti ir „Selfio“ žiedą, kuris priduoda lengvą ir minkštą apšvietimą. Žiedas turėtų atsispindėti akies rainelėje. Kuo daugiau šviesos patenka ant akies lęšiuko, tuo ryškiau akis atrodys nuotraukoje. Jei yra galimybė, galėtume įsigyti ir fotoįrangą (atšvaitas, stovas fotoaparatui).
  • Aplinka, supanti klientę, turi būti tvarkinga. Neturėtų matytis jokių pašalinių ir nereikalingų daiktų, kurie gadins bendrą vaizdą. Prieš fotografuodamos, galime net papuošti aplinką padėdamos šalia kokių nors gražių daiktų (gėlių, rudeninių lapų, gal savo gražuolius pincetus, o gal „Lash Inc.“ žurnalą su blakstienų nuotraukomis). Tokiomis nuotraukomis mes supažindinsime klientę su savo darbo aplinka, paįvairinsime savo portfolio, sukursime prezentaciją, o gal paparasčiauciai palinkėsime joms labo ryto. Galime vieną iš savo kabineto sienų gražiai papuošti ir sukurti vietą fotozonai, kurioje galėsime fotografuoti ir daryti gražias nuotraukas.
  • Klientė arba fotografuojamas modelis taip pat turi atrodyti gražiai ir tvarkingai, tvarkingais antakiais ir plaukais. Jei reikia, veido trūkumus galime paslėpti pasitelkiant kosmetiką arba pasinaudojus nuotraukų redagavimo programėlėmis.
  • Kompozicija ir geriausias rakursas. Fotografuokime keletą kartų ir skirtingais rakursais, kol rasime geriausią (stambiu planu, portretu, šonu, iš viršaus…). Padariusios keletą nuotraukų, tikrai išsirinksime sau patinkančią. Tik jokiu būdu nefotografuokime veido iš apačios, nes fotografuojant iš apačios į viršų, didės veido apimtys.

FOTOGRAFAVIMAS.

Keletas smulkmenėlių.
Žvilgsnį patartina nukreipti šiek tiek į šoną. Klientė neturėtų žiūrėti tiesiai į kamerą, jei kamerą pritraukėte labai arti veido. Neprašykime „užversti“ akis į viršų, manydamos, kad foto bus gražesnė (šią klaidą labai dažnai daro pradedančios meistrės). Jei norėsime fotografuoti akį iš šono, pasirinkime tą akį, kuri yra tolimesnė, o ne tą, kuri yra arčiau mūsų. Jei fotografuosime atmerktas akis, aplink lešiuką neturi matytis akies baltymas, kitaip akys atrodys nenatūraliai. Darykime nuotraukas Prieš ir Po, o po to iš jų sukurkime koliažą. Tokios nuotraukos labai pritraukia klientes, nes jas domina darbo atlikimo istorija. Fotografuodamos Prieš ir Po, stenkimės išlaikyti tą patį fotografavimo kampą ir apšvietimą, o klientės žvilgsnį nukreipkime į tą patį tašką. Nebūtina fotografuoti abi akis. Stebėkime kitų meistrų darbus ir mokykimės iš jų. Išsirinkime labiausiai mums patinkančias nuotraukas ir pamėginkime jas atkartoti tuo pačiu rakursu ir apdorojimo stiliumi. Pradedančiosios meistrės tikrai turės ko išmokti. Susikurkime logotipą, kurį galėsime uždėti ant savo nuotraukos. Jis neleis nesąžiningoms meistrėms pasisavinti mūsų nuotraukų ir reklamuoti kaip savo darbą. Nepersistenkime su logotipo dydžiu. Užtenka tik mažo ženkliuko akies lęšiuko arba antakio zonoje.

KLAIDOS DAROMOS FOTOGRAFUOJANT.

Venkime jų.
Jei fotografuojame gulinčią klientę, atkreipkime dėmesį į taisyklingą galvos padėtį, kaklą, nosį, pagurklį tam, kad vėliau nesukeltume klientei neigiamų emocijų. Stenkimės nefotografuoti nosies, nes fotokamera dažniausiai ją išdidina. Nepritraukime kameros per arti veido, nes kameros lęšis gali šiek tiek iškreipti vaizdą, padarydamas veidą platesniu ar net ištinusiu. Geriau fotografuokime taip, kad vėliau galėtume nuotrauką apkirpti taip, kaip mums reikės, o po to redaguoti ar net uždėti norimą tekstą. Prieš fotografuodamos patraukime visas priemones, kurias naudojome procedūros eigoje (pleistriukai, kaukytės, kepurėlės, šiukšlės ir t.t). Visa tai gal įdomu meistrams, tačiau klientėms tai yra nesuprantama. Jei nuotraukas darome dėl klienčių, geriau fotografuokime atmerktas akis.

PAGALBA PROGRAMĖLĖMIS

Tam, kad nuotraukas padaryti gražiomis, visada galime jas apkirpti ir, jei reikia, jų koregavimui galime panaudoti nuotraukų redagavimo programėles. Tik jokiu būdu nekoreguokime pačių blakstienų! Blakstienose turi matytis mūsų atliktas darbas. Apdirbant nuotraukas, dažniausiai mums reikia jas apkirpti, pašviesinti, panaikinti foto trūkumus, panaikinti klientės odos trūkumus ir pridėti tekstą. Pasidalinsiu keletu populiariausių ir labiausiai meistrų mėgstamų programėlių, kurių pagalba galėsime redaguoti nuotraukas.

  • Snapseed – tai pilnaveris fotoredaktorius, kuriuo galėsime koreguoti ryškumą, šviesos balansą, taip pat nuimti bet kokius trūkumus ir t.t.
  • Facetune – ši programėlė iš bet kurios merginos padarys fotomodelį. Galėsime pajauninti, pašalinti odos defektus, paryškinti akis ir t.t.
  • Pixlromatic – didelis kiekis rėmelių, filtrų, tekstūrų.
  • Lightroom – nepageidaujamų spalvų ir šešėlių nuėmimui.
  • Text on Photos – lengvai uždėsime bet kokį tekstą, parašą, lipduką.
  • Typic – rėmelių, tekstų, filtrų uždėjimui.
  • Best Font – tekstams ant vaizdų.
  • Signote – logotipų uždėjimui.
  • Logo Licious – logotipų uždėjimui.
  • Before & After – Prieš/Po koliažams kurti.

IR DAR KELETAS:

  • Avatan,
  • Camera 360,
  • Pics Art,
  • Photo Lab,
  • Photoshop,
  • Photoshop Express,
  • VSCO,
  • Water Mark,
  • Collage Maker .

Daugelis iš šių programėlių ne tik padės sureguliuoti ryškumą ir kontrastą, bet ir paslėps odos trūkumus bei nuovargio žymes. Programėlių yra labai daug, todėl neskubėkime nagrinėti visų vienu metu. Nagrinėkime, eksperimentuokime, kurkime pamažu ir tikrai atrasime sau tinkamas.

VIDEO PRISTATYMAS

Jei mūsų darbas yra labai gražus , o taip pat yra labai gražus ir mūsų modelis, tai kodėl šio darbo dar ir nenufilmavus? Galime paprašyti modelio nusišypsoti, paflirtuoti akimis ar mirktelėti. Džiaugsimės ir mes ir mūsų klientės. Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose populiarėja šalia nuotraukų įkelti ir trumpą video vaizdelį. Ką mes jame galėtume pavaizduoti? Manau, kad klientes sudomintų mūsų procedūros eiga, galutinis darbo rezultatas, klientė Prieš ir Po, o taip pat ir mes pačios, pasakojančios apie save, savo teikiamas paslaugas arba akcijas. Video apdorojimui galime pasirinkti keletą programėlių – pagalbininkų.

  • Splice – leidžia apkarpyti vaizdus, panaikinti tai, kas nereikalinga arba sujungti keletą vaizdų, leidžia pakeisti tempą, pridėti tekstą ir t.t.
  • InShot – leidžia apkarpyti ir suklijuoti vaizdus, pridėti filtrų, specefektų, muziką, tekstą ir t.t
  • Lomotif – šios programėlės bibliotekoje galima pasirinkti esamą muziką ir uždėti ant savo sukurto video.
  • ImgPlay – iš mūsų keleto paveikslėlių sukurs gif-animaciją.
  • Hyperlapse – iš nuotraukų serijos padarys video, kuris padės parodyti visą darbo proceso eigą pagreitintai.
  • Flipagram,
  • Imovie .

 

!!! NEPAMIRŠKIME !!!

JEI NUOTRAUKA NEKOKYBIŠKA, TAI JOKS REDAGAVIMAS MUMS NEPADĖS. JEI NETURĖSIME GEROS KAMEROS IR GERO APŠVIETIMO, – GEROS NUOTRAUKOS TAIP PAT NEBUS. DARYKIME NUOTRAUKAS – KOKYBIŠKAS, O NUOTRAUKŲ ALBUMĄ – KUO ĮVAIRESNĮ IR TAI BUS MŪSŲ PAGRINDINIS IR TVIRTAS ĮRANKIS KLIENČIŲ PRITRAUKIMUI.